"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 13 lutego 2011

SMSoid: SMS-y wysyłane przez bramkę internetową

SMSoid jest aplikacją, która pozwala podreperować budżet. Mieszkając w Transylwanii, mając dziewczynę w Polsce i posiadając tę aplikację wgraną do Xperii X10 można poczuć się bliżej tego co najważniejsze, a przy tym zaoszczędzić parę lejków ; - )

SMSoid obsługuje wiele bramek
Kluż Napoka jest miastem, które ma niesamowitą wręcz ilość darmowych hotspotów - idąc do klubu, pubu, restauracji można mieć pewność, że bez większego problemu znajdzie się otwartą nie wymagającą logowania się lub hasła sieć WLAN. Nic także nie stoi na przeszkodzie, żeby wysyłać SMS-y przez sieć operatora, ale z poziomu bramki internetowej i aplikacji SMSoid.

SMSoid bazuje na polskich oficjalnych bramkach do wysyłania SMSów. Testowa i w pełni funkcjonalna  wersja aplikacji jest dostępna w Android Market za darmo. Możemy jej używać przez okres pięciu dni. Roczny abonament kosztuje 5 PLN. Takiej aplikacji szukałem! Już nie trzeba bawić się w wchodzenie na bramki SMS z poziomu przeglądarki, co nie zawsze chce działać poprawnie i jest męczące. Zestaw Xperia X10, SMSoid i internet mobilny pomaga podratować budżet oraz zaoszczędzić czas. 

Pierwszy testowy SMS powędrował właśnie do Genewy do Bejbika.

SMSy są zapisywane w historii wysłanych wiadomości razem z tymi, które wysyłaliśmy w sposób tradycyjny i powiązane w wątki przy danym kontakcie. 

Aplikacja SMSoid jest kompatybilna z Google Voice Search. Dzięki temu możemy dyktować treść wiadomości SMS.

Podoba mi się autouzupełnianie na podstawie fragmentów podanego numeru telefonicznego. To samo dotyczy nazwy kontaktu. SMSoida można wywołać także z poziomu książki telefonicznej po wybraniu odpowiedniego kontaktu. Xperia X10 zapyta się nas w jaki sposób chcemy wysłać SMS-a. Po wysłaniu wiadomości tekstowej dostaniemy potwierdzenie z serwera bramki, że operacja została przeprowadzona pomyślnie. SMSoid pobiera z bramek tokeny, które musimy przepisać. Istnieje możliwość przeładowania tokenu, jeżeli mamy z nim jakieś problemy. 

Serwer bramki wysyła nam potwierdzenie

 Aplikacja jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi oszczędnych. Programista pomyślał nawet o opcji usuwania spacji. Jednym przyciskiem z wiadomości możemy usunąć wszystkie spacje, a kolejne wyrazy będą się zaczynały od dużych liter. Dzięki temu zaoszczędzimy na odstępach między słowami. .

Usuwanie spacji - opcja dla oszczędnych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz