"" – Latarnik2.0 Podoba się?

poniedziałek, 28 lutego 2011

Ogarnąć flotę, Ikariam, Easy

Kiedy mieszkałem w Leeds tamtejsza Polonia grała w Ogame - kosmiczną strategię online, która działała w oparciu o przeglądarkę internetową. Około 20 osób grało wspólnie, część z nich pełniło na zmiany dyżury 24/7. Każdy musiał "ogarnąć flotę" reszty osób. Praca, życie towarzyskie, czas wolny. a wszystko to przeplatane przez Ogame. Życie byłoby łatwiejsze gdyby można było "ogarnąć flotę" z poziomu telefonu komórkowego zawsze i wszędzie. Ludzie potrafili wstawać w środku nocy, aby to zrobić.X lat wcześniej grałem w Astro Wars - grę online podobną i  niesamowicie brutalną gdyż w odróżnieniu od Ogame można było stracić w niej wszystko. Kiedy pojechałem na narty na tydzień do słowackiego Chopok Jasna nie miałem już do czego wracać. Bez dostępu do Internetu nie dało się przetrwać. Planety splądrowane/podbite, flota statków kosmicznych zniszczona, skarbce ograbione, kobiety... Tak, kosmos był brutalny i zamieszkany przez barbarzyńców. Przygoda trwała jakieś 3 - 4 tygodnie.

Gosia pełni dyżur naczelnego ogarniacza floty Ogame: poranek, ciężka impreza, lipiec 2006, Leeds
W Transylwanii, w naszej firmie, gramy wspólnie w Ikariam. Mamy tutaj nasz mały sojusz. W Android Market odkopałem ostatnio aplikację Ikariam Easy - jak łatwo można się domyślić jest to program-klient dla świata Ikariam.Dzięki temu narzędziu  mogę reagować na wydarzenia szybciej i w dowolnym czasie oraz przestrzeni.

Ściągamy Easy Ikariam, podajemy login, hasło i uniwersum, gdzie gramy i gotowe. Mamy pełen dostęp do tego świata, możemy reagować szybciej, skuteczniej, zawsze i wszędzie.

Aplikacja Easy Ikariam daje dostęp do tego co najważniejsze. Zarządzanie wyspami, miastami, badaniami, wojskiem, handlem, transportem... Twoi poddani nie będą się już więcej obijać, kiedy nie masz dostępu do stacjonarnego blaszaka ; - )

Easy Ikariam jest aplikacją "w rozwoju". Po zainstalowaniu otrzymasz komunikat, że cześć funkcji nie jest jeszcze dostępna. To prawda, nie masz na razie dostępu do np. zakładki "świat". Nie ma dostępu także do "opcji" lub handlu na bazarze i dostępu do funkcjonalności wielu innych budynków. Nie widzę możliwości wysyłania maili oraz tworzenia sojuszy. Autorzy aplikacji zapowiadają jednak, że Easy Ikariam będzie tak funkcjonalny jak wersja przeglądarkowa..

Aplikacja Easy Ikariam na Androida, podobnie jak wersja deskopowa, jest w pełni spolszczona. 

Cytując bohatera Scarface "The world is yours". Świat Ikariam leży na naszych dłoniach: wersja deskopowa oraz na Xperii X10. Na górze mamy zakładki naszych czterech "ministrów":  miast, wojska, badań i dyplomacji. Na dole zakładki: świat, miasta, transport, opcje, wyspa.

Skoro już o tym mowa, do świata Ikariam można zalogować się także z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie Xperia X10. Dzięki temu mamy dostęp do takich samych możliwości jak w przypadku komputera.

Ikariam luźno nawiązuje do Grecji, kraju do, którego pomimo panującej tam sytuacji gospodarczej mam sentyment. Mieszkałem tam 7 miesięcy podczas dwóch semestrów Erasmusa. Wspominałem o tym podczas opisywania gry Hero of Sparta.

Kilka dodatkowych zdjęć z Grecji:

Meteora: legenda mówi, że klasztory w tym miejscu zostały wybudowane przez Anioły. Hollywood za to mówi, że James Bond walczył tutaj ze złymi ludźmi. Ja za to wam mówię, że Meteora to miejsce niesamowite.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz