"" – Latarnik2.0 Podoba się?

sobota, 8 stycznia 2011

Czym Xperia X10 różni się od innych Androidów? Timescape, cz 1

W telefonie Xperia X10 mamy  Androida 2.1, jednak nie jest to czysta wersja tego systemu operacyjnego. Sony Ericsson postanowił zaprojektować specjalne nakładki dla tego telefonu.

Timescape jest widgetem społecznościowym, który pokazuje w czasie rzeczywistym aktywność naszych znajomych w serwisach społecznościowych oraz to, co się dzieje z telefonem Xperia X10.Timescape jest to wygodna aplikacja społecznościowa, która wyróżnia telefon Sony Ericsson Xperia X10 wśród innych Androidów. System jest zintegrowany z tą aplikacją. Dostępna jest ona z poziomu pulpitu w formie widgeta. Timescape pokazuje nam co ostatnio ciekawego działo się, a po tapnięciu na ten widget  otwierają się kafelki, które prezentują różnego rodzaju aktywności. Na dole mamy filtry (Spline), które pozwalają nam przeglądać odpowiednie kryteria.

Mamy do wyboru następujące Spliny:
Facebook: powiadomienia oraz wiadomości z Facebooka. Z tego poziomu możemy także aktualizować swój własny status lub po kliknięciu w dany kafelek powiązany z daną osobą otworzyć jej profil Facebook w przeglądarce internetowej. Zakładka działa trochę jak spersonalizowane i społecznościowe wydanie gazety. Dzięki temu nie muszę się już logować na Facebooka. W dowolnej chwili i dowolnym miejscu mam wszystkie potrzebne informacje społecznościowe.

Twitter: powiadomienia z serwisu mikroblogowego Twitter.

Muzyka: ostatnio odtwarzana muzyka

Zdjęcia: ostatnio wykonane zdjęcia oraz nagrane filmy

Email: e-maile ze zdefiniowanej skrzynki mailowej. Z tego poziomu można oczywiście dostać się także do programu pocztowego i odpowiedzieć na maila. Fajnie, że Timescape sam potrafi pobierać zdjęcia z różnych źródeł i wiązać je z daną osobą.

SMS: historia naszych SMS-ów

Rejestr połączeń: opisywać nie trzeba

Wszystko: wszystkie elementy wyżej wymieszane ze sobą. Ponadto Timescape pokazuje nam kiedy dane wydarzenie miało swoje miejsce. Dzięki temu mamy dostęp w jednym miejscu do wielu ciekawych rzeczy ułożonych chronologicznie. Ta nakładka systemowa bardzo przypadła mi do gustu.

Timescape oraz nakładka systemowa dla Androida 2.1 w telefonie Xperia X10 potrafi zrobić jeszcze kilka fajnych i społecznościowych rzeczy. Na liście kontaktów mamy aktualizowane statusy pobierane z serwisów społecznościowych. Podoba mi się, że Xperia X10 sama utworzyła książkę adresową na podstawie profili (np. z Facebooka). Dzięki temu można automatycznie pobierać numery telefonów. Nakładka dla Xperii X10 sama także pobrała zdjęcia znajomych z profili społecznościowych i przypisała je do książki adresowej.

Timescape ze swoimi funkcjami społecznościowymi przypadł mi do gustu. Jest to ciekawy, atrakcyjny, ale przede wszystkim użyteczny dodatek do Xperii X10, który wyróżnia ten telefon z pośród innych Androidów. Jeżeli wam z jakiegoś powodu ta nakładka się nie podoba, to nic prostszego. Widget możemy wyrzucić.

Warto przejrzeć ustawienia widgetu Timescape. Domyślnie nie pobiera on automatycznie aktualizacji z Facebooka, ale jeżeli nie chcesz narażać się na dodatkowe koszty związane z przesyłaniem danych, należy to sprawdzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz