"" – Latarnik2.0 Podoba się?

Xperia X10 i Android 2.1


Specyfikacje techniczne telefonu Xperia X10:


 Xperia X10 została wyposażona w system operacyjny Android OS - to bardzo istotna sprawa, ponieważ daje użytkownikom nieograniczone możliwości - jeżeli jakiejś funkcji nie ma w telefonie można ją po prostu dograć dzięki możliwości ściągania zewnętrznych aplikacji. Android Market jest sklepem online, gdzie możemy to zrobić. Na wirtualnych półkach Android Market znajdziemy ponad 100 tys. tytułów programów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o telefonie Xperia X10

Android

Jest to jeden z systemów operacyjnych, który jest przeznaczony dla urządzeń mobilnych typu: tablety internetowe, smartphony oraz netbooki. Jest on oparty na jądrze linuxowym. Ponieważ Android jest rozwijany przez firmę Google jest on zintegrowany z wieloma usługami tej korporacji a przede wszystkim z Gmailem.


Android 2.1 w telefonie Xperia X10 oraz aktualizacja oprogramowania daje:

  • Nagrywanie filmów w jakości HD z funkcją automatycznej regulacji ostrości w trybie ciągłym.
  • Nowa aplikacja do tworzenia kopii zapasowej i przywracania danych umożliwiająca tworzenie kopii rozszerzonej zawartości.
  • 5 pulpitów na ekranie głównym: można na nich umieszczać aplikacje, skróty, widgety lub foldery
  • Społecznościowa książka telefoniczna pokazująca dostępność znajomych w trybie online (w serwisach Facebook, Twitter i usłudze Google Talk).
  • Wydłużony czas pracy baterii
  •  Live Wallpaper: żywe tapety, które są animowane i potrafią reagować na dotyk, odtwarzaną muzykę oraz inne zdarzenia.
Na testowaniu systemu Android oraz aktualizacji oprogramowania skupię się przede wszystkim podczas prowadzenia tego bloga.

Więcej o Androidzie.