"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 5 grudnia 2010

Xperia pierwsza przy okienku, czyli w moim mobilnym banku

W dzisiejszym świecie bank można włożyć do kieszeni spodni i mieć go pod ręką cały dzień. To niesamowite jakie możliwości daje współczesna technologia mobilna. Internetowa bankowość to oszczędność czasu - tego nie trzeba tłumaczyć Internautom. Mobilna bankowość dzięki Xperii X10 to jeszcze większa oszczędność czasu i wygoda, a to dlatego, że możemy logować się nawet z autobusu. Taka jest myśl przewodnia tego wpisu.

Chwycić swój bank w garść. Bezcenne
Mieszkam w Transylwanii, ale w Polsce używam mBanku. W dzisiejszych czasach nie jest to najmniejszym problemem. Do wirtualnych oddziałów banków lokowanych w cyberprzestrzeni mamy identyczny dostęp niezależnie od kraju, w którym mieszkamy, a Xperia X10 odgrywa przy tym dużą rolę.

Na smartphonie wyświetlana jest mobilna wersja tej strony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełączyć się do wersji deskopowej, ale myślę, że nie jest to konieczne. Po zalogowaniu się witryna wygląda identycznie jak na komputerze i daje identyczną funkcjonalność.

Po wyborze operacji, którą chcemy wykonać, otrzymujemy hasło jednorazowe  SMS-em. Mam je podpięte pod rumuńską kartę SIM. Za kilka sekund rozlegnie się odgłos przychodzącej wiadomości w Xperii X10. Środkowym przyciskiem wychodzimy z przeglądarki i udajemy się przez skrót na ekranie głównym do skrzynki odbiorczej. Tutaj trzeba wykonać mały trik ponieważ tekst nie zawsze wkleja się tak jakbyśmy chcieli. Można przepisać w pole odpowiedzi hasło jednorazowe, kliknąć w to pole, wybrać opcje kopiowania. Następnie wracamy do przeglądarki internetowej, gdzie mamy już otworzony formularz mBanku czekający na kod, który zmieni stan aktywów na rachunku. Klikamy w pole tekstowe, przytrzymujemy palcem biały obszar i wybieramy opcje wklei. Być może tekst wyżej wydaje się skomplikowany, ale zapewniam, że całą operację wykonuje się wygodnie.

W ten sposób mogę zarządzać kontem bankowym w Polsce z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Głównie służy mi to do operacji na rachunku maklerskim - w ten sposób mogę szybko reagować na to co dzieje się z indeksami giełdowymi. W taki też sposób korzystałem z usług poczty kwiatowej w Polsce, kiedy kupowałem Bejbikowi kwiaty na urodziny, przyda się to także do gwiazdkowych płatności. Poza oszczędzaniem czasu Xperia X10 pomaga mi skuteczniej zarabiać na giełdzie. Wiele razy dzięki niej udało mi się wykonać na prawdę dobre (bo szybkie) transakcje.

W Android Market znajdziemy całą masę aplikacji, które służą do zarządzania kontami bankowymi, jednak uważam, że sama przeglądarka jest wystarczająca. Wolę, żeby dane transakcji oraz kody nie przechodziły przez tego typu różnego rodzaju wynalazki skoro przeglądarka spełnia swoje zadanie.

Post bankowości mobilnej mamy za sobą. Trzeba będzie się zająć także mobilnymi inwestycjami na giełdzie i narzędziami, które wspomagają te procesy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz