Android 2.1 w telefonie Xperia X10 odświeża wygląd interfejsu. System daje duże możliwości konfiguracyjne. Na pulpicie możemy ustawiać skróty, widgety - czyli malutkie programiki. Ciekawie prezentuje się opcja Live Wallpaper, którą wnosi aktualizacja. Tapety tego typu są animowane, potrafią reagować na dotyk, dane z GPS-u, muzykę... Czego dusza zapragnie, i jaki kod programiści wyklepią. Ogranicznikiem może być tylko wyobraźnia : - )
1. Tapeta
Razem z aktualizacją systemu operacyjnego telefonu Xperia X10 dostaliśmy możliwość używania Live Wallpaper.
Wolę jednak taką oto tradycyjną tapetę...
Do Grecji nawiązywałem już przy okazji dzielenia się wrażeniami z gry Hero of Sparta oraz Ikariam Easy.
Wolę jednak taką oto tradycyjną tapetę...
Do Grecji nawiązywałem już przy okazji dzielenia się wrażeniami z gry Hero of Sparta oraz Ikariam Easy.
2. Pulpity
Dzięki pulpitom coraz rzadziej muszę sięgać do pełnego menu, gdzie są ikony wszystkich aplikacji i opcji. Z racji tego, że prowadzę ten blog, mam mnóstwo przeróżnych gier i narzędzi, które testuję. W związku z tym zapanował tam chaos.
Do zagospodarowania mamy 5 pulpitów. To dosyć dużo przestrzeni i duże pole do popisu.
Pulpit główny |
- Budzik
- Kalendarz
- Nagrywanie rozmów: gdyby było trzeba coś zapisać, a nie mielibyśmy pod ręką nic do pisania
- Timescape - przydatny widget Sony Ericssona dla Xperii X10, który informuje nas o tym co się ostatnio ciekawego działo
- Przełącznik - bardzo przydatny widget, którego zadaniem jest uruchamianie oraz wyłączanie: Wi-Fi, Bluetootha, GPS-u, synchronizowania danych z szeroko pojętą "chmurą" (kontami internetowymi), jasność obrazu (możemy wyłączyć np. w słońcu i zaoszczędzić trochę baterię)
- Spis telefonów - społecznościowa książka telefoniczna, którą można zintegrować z np. Facebookiem
- Telefon - klawiatura telefonu z dostępem do takich danych jak historia połączeń,
- Mediascape - dostęp do multimediów
- Flashlight - specjalnie zaprojektowana dla telefonów Xperia X10 aplikacja - latarka. Dzięki diodzie LED możemy włączyć sobie latarkę bez używania aparatu. Ręczę wam, że warto to trzymać na głównym pulpicie ; - )
- Skrót do menu głównego - jest widoczny na dole z poziomu każdego pulpitu
- Folder Praca: narzędzia związane z prowadzeniem tego bloga oraz serwisu Palmtop.pl, a także firmowe skrzynki pocztowe i kilka innych rzeczy
- Astro, czyli manager plików
- Giełda, aplikacje pomocne przy inwestowaniu na giełdzie
- Programy, czyli różne użyteczne narzędzia
- Ikona kalendarza oraz widget kalendarza, który wyświetla wydarzenia
- Ważne miejsce zajmuje tutaj moja ulubiona aplikacja TuneIn, która zapewnia mi dostęp do rozgłośni radiowych na całym świecie, tematycznie uszeregowanej muzyki, podcastów tematycznych i czego ucho, umysł i dusza zapragną. Ostatnio odkryłem radia zespołów, np Radio Pearl Jam.
- Winamp - do słuchania kawałków z listy muzyki
- Utworzyłem sobie także katalog z grami. Umieściłem tam skróty do wszystkich gier mobilnych jakie mam zainstalowane.
- Internet: skrót do przeglądarki internetowej
- Facebook, mobilna aplikacja do zarządzania naszym profilem w serwisie Facebook
- Android Market: z tego miejsca możemy pobierać aplikacje
- Skype
- Talk: komunikator podłączony do serwisu GMail.com
- GMail: prywatna skrzynka e-mailowa
- vCommunicator: klient dla komunikatora Gadu-Gadu
Pozostałe dwa pulpity pozostają wolne - odciąży to zapewne nieco system. Ponadto nie mam potrzeby robienia tam bałaganu - niech zostaną puste.
W tle działa Task Killer, chyba najczęściej używana aplikacja ; - ) Ikona jest widziana w lewym górnym rogu na belce powiadomień. Aplikacja służy do wyłączania programów, które działają w tle. Jest to bardzo użyteczne narzędzie.
3. Dzwonki
Zmieniamy je z poziomu Ustawienia/Dźwięku i wyświetlania. Jednak możemy tam ustawić jedynie głośność, typ dzwonka, zarządzać wibrowaniem telefonu.
Do bardziej zaawansowanego zarządzania dźwiękami potrzebujemy aplikacji Ring Pro. Dzięki temu rozwiązaniu możemy:
- używać własnej muzyki jako dźwięków- zmieniać dźwięki SMS-ów- zmieniać dźwięki powiadomień
4. Budzik
Konfigurujemy alarmy wg naszego grafika pracy, dodajemy ulubioną muzykę rozpoczynającą nowy dzień.
5. Wyłączenie animacji
Czy zastanawialiście się kiedyś ile czasu zajmuje nam oglądanie tych wszystkich animacji w telefonie po milion razy? Milion razy pół sekundy to już spory wynik ;-)
Wyłączamy je z poziomu Ustawienia/Dźwięku i wyświetlania /Animacje
A Ty jak spersonalizujesz swoją Xperię?
Telefon za cichy bateria trzyma 12 godzin porazka warty z 500zl a nie taka cene za 12 godzin pracy bez dzwonienia syf i nic wiecej
OdpowiedzUsuń12 godzin bez dzwonienia? Zależy jeszcze co robisz poza dzwonieniem, bo np. wifi rozładuje telefon w parę godzin. Natomiast telefon powinien trzymać spokojnie dobę z używaniem go. No chyba, że formowałeś baterią, co ją niszczy.
OdpowiedzUsuńMialem podobny problem ale po zainstalowaniu (battery saver) z marketu-darmowy,problem zniknol.Teraz przy tylko dzwonieniu trzyma 2-3 dni.
Usuńej podaj swoje gg bo chce spytać o pare rzeczy dzięki
OdpowiedzUsuńHej, zadaj pytanie przez android.xperia.x10.se@gmail.com
OdpowiedzUsuńJa mianowicie mam problem z zasiegiem,otoz zdarza sie ze w miejscu gdzie na innym tel mam zasieg to w X10 traci,nawet podczas rozmowy.Tel pracuje w 3G
OdpowiedzUsuńX 10 jest "The Best" po 2 latach wymieniłem baterię za 30 zł na trochę mocniejszą i dalej hula...wytrzymuje 2 dni - wystarczy ściemnić wyświetlacz,skasować wibrację pod literami,niepotrzebne głośne dzwonki ,bzdurne ustawienia itp..
OdpowiedzUsuńNie zamieniłbym na nic innego.Szkoda że czcionki nie można jeszcze bardziej powiększyć - bo ślepnę...was to też czeka :/ unikajcie małych wyświetlaczy , liter ,smartfonów jak ognia ... używaj tylko w nagłym przypadku !
st